5.LEZZET FESTİVALİ BELEMEDİK’ten START VERDİ

LEZZET TRENİ POZANTI’DA Bu yıl 5’incisi düzenlenen ve “Coğrafya Lezzettir” teması ile adlandırılan 5. Uluslararası Adana Lezzet Festivalinin startı Belemedik’teki kahvaltı ile verildi. Pozantı Belediyesi tarafından verilen ve tamamı organik ve Pozantı’ya özgü yiyeceklerin olduğu kahvaltıda youtuber, vlogger ve birbirinden ünlü gurme ve aşçılar Belemedik’te kahvaltı yaptılar. İlgili Haber Bakan Yanık’tan Başak Cengiz cinayetiyle ilgili […]

 5.LEZZET FESTİVALİ BELEMEDİK’ten START VERDİ

08.10.2021 - 12:12

Güncelleme : 08.10.2021 - 12:13

LEZZET TRENİ POZANTI’DA

Bu yıl 5’incisi düzenlenen ve “Coğrafya Lezzettir” teması ile adlandırılan 5. Uluslararası Adana Lezzet Festivalinin startı Belemedik’teki kahvaltı ile verildi.

Pozantı Belediyesi tarafından verilen ve tamamı organik ve Pozantı’ya özgü yiyeceklerin olduğu kahvaltıda youtuber, vlogger ve birbirinden ünlü gurme ve aşçılar Belemedik’te kahvaltı yaptılar.

Adana Valiliğinin ev sahipliğinde bu yıl Coğrafya Lezzettir temasıyla beşincisi organize edilen “Uluslararası Adana Lezzet Festivali” bugün Merkez Park’ta başlıyor. Festival kapsamında ünlü oyuncular, gurmeler ve aşçılar özel bir tren ile kahvaltı yapmak üzere Adana’nın Pozantı ilçesine bağlı Belemedik Tabiat Parkına götürdü.

Pozantı Kaymakamı Hüseyin Aydın, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Jandarma Komutan Vekili Arkan Yıldırım’ın karşıladığı misafirler, sonbaharın başkenti Belemedik’teki çınar ağaçları altına kurulan kahvaltı masasının görselliğine ise daha masaya oturmadan bakışlarıyla adeta tam not verdiler.

Kahvaltı programına Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ergül Halisçelik, Adana İl Kültür Turizm Anıtlar Müdürü Betül Kiminsu katılırken Adana Lezzet Festivali İletişim Ajansı Sorumlusu Esra Can Sinav ise Belemedik’e gelen sosyal medya fenomenlerine öncülük yaptı.

BELEMEDİK’İN TARİHİ ÖZELLİĞİNİ ANLATTI

Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl beşincisi düzenlenen Uluslararası Adana Lezzet Festivalinin startını da Belemedik’teki kahvaltı programı olarak vermekten onur duyduğunu dile getiren Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Belemedik Tabiat Parkına ilk defa gelen sosyal medya fenomenleri, gurme ve ünlü oyunculara Belemedik’in tarihi yapısını ve özelliğini anlattı. Ayrıca kahvaltıdaki tüm ürünlerin organik olduğunu belirten Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Masa üzerinde görmüş olduğunuz tüm ürünler Pozantı’ya özgü ilçemizde yetişen ürünlerdir. Özellikle üzümleri kendi bağımdan kendi ellerimle kestim. Bin 400 rakımda yetişen çileklerin tadına bakarsanız hayran kalacağınıza adım gibi eminim çünkü bu mevsimde bu kadar güzel aromalı çileği hiçbir yerde bulamazsınız. Bunun yanında masadaki çeşit çeşit reçeller, belediyemize ait 5 kadının çalıştığı Bal Paketleme ve Sebze Meyve Kurutma merkezinin organik ürünleridir. Belki ilk defa gelmiş olduğunuz Belemedik’e sizleri Kasım ayında sararmış yaprakların arasında fotoğraf çekmeye, sonbaharın başkenti Belemedik’te huzur bulmaya davet ediyorum.” Dedi.

Belemedik Restaurantta yapılan kahvaltı programının ardından hatıra fotoğrafı çekinen misafirler daha sonra yine geldikleri özel trene binerek Varda Köprüsünün yolunu tuttular.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın