ADANA KIZILAY TÜRKİYE BİRİNCİSİ

KIZILAY ADANA 2020 YILINDA TÜRKİYE 1’NCİSİ OLDU Türk Kızılay Adana Şubesi, Türk Kızılay’ın tüm şubeleri arasında, ayni, nakdi, ulusal ve uluslararası alanlarda bağış alma, çeşitli sosyal yardımları ulaştırma ve ulaşılan ihtiyaç sahibi sayıları kriterleri ile yapılan değerlendirmede Kızılay Şubeler Performans Ölçümüne göre Türkiye 1’ncisi oldu. Türk Kızılay Adana Şubesi, 2019 yılında ise Türkiye 2’ncisi olmuştu. […]

 ADANA KIZILAY TÜRKİYE BİRİNCİSİ

13.04.2021 - 16:12

Güncelleme : 13.04.2021 - 16:13

KIZILAY ADANA 2020 YILINDA TÜRKİYE 1’NCİSİ OLDU

Türk Kızılay Adana Şubesi, Türk Kızılay’ın tüm şubeleri arasında, ayni, nakdi, ulusal ve uluslararası alanlarda bağış alma, çeşitli sosyal yardımları ulaştırma ve ulaşılan ihtiyaç sahibi sayıları kriterleri ile yapılan değerlendirmede Kızılay Şubeler Performans Ölçümüne göre Türkiye 1’ncisi oldu. Türk Kızılay Adana Şubesi, 2019 yılında ise Türkiye 2’ncisi olmuştu.

İstanbul’da yapılan ve dereceye giren şubelerin davet edildiği törende, Türk Kızılay Adana Şube Başkanı Ahmet Çolak’a ödülü Genel Başkan Dr. Kerem Kınık ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı tarafından verildi.

Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, törendeki konuşmasında, “Şubelerimiz her geçen gün daha aktif ve daha kurumsal bir çalışma düzeni ile ihtiyaç sahiplerine ulaşmaktadırlar. Adana Şubemizin başarısı tüm şubelerimize örnektir, performans değerlendirmelerinde 261 şubemiz ve 280 temsilciliğimiz arasında 1. olmuştur. Ramazan Saygılı Başkanımızın kurumlar arası iş birliği tüm toplum kesimleri ile uyum içinde çalışması Kızılay’ın bayrağını en yukarlara taşımıştır.

Adana’da sergilediği bu başarılı çalışmalarını tecrübelerini bundan sonra bölgemizde ulusal ve uluslararası çalışmalarda paylaşacaktır. Tebrik ediyor, bu başarıyı daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmak adına daha yükseklere taşıyacaklarına inanıyorum” dedi.

Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı ise konuşmasında, “Medeniyet katlarımızdan aldığımız güçle 10 yıl önce Kızılay’da nöbete başlarken büyük ailem Adana’mızın kalbine yürüyeceğiz her bir yürekte kandiller yakacağız demiştik. Bu iyilik yürüyüşünde bize desteğini esirgemeyen valilerimize , belediye başkanlarımıza oda başkanlarımıza STK başkanlarımıza tüm toplum kesimlerimize teşekkürü bir borç biliyorum. Bu iyilik yürüyüşünde kıymetli yönetim kurulu üyelerimize çalışma arkadaşlarıma birim yöneticilerime teşekkür ediyorum. Bu yürüyüşte fahri başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu vizyon çerçevesinde iyiliğin amiral gemisinin kaptanı Dr. Kerem Kınık’ın yol arkadaşı olarak tüm mazlum gönüllülerle kandil yakmak için gayret göstermeye devam edeceğiz. Yeni göreve gelen Ahmet Çolak başkanımızı aldığı bayrağı daha yukarılara taşıyacağından inancımız tamdır” dedi.

Adana Şube Başkanı Çolak da törendeki konuşmasında, 2020 yılını 1. likle bitirmiş bir şubeye yeni göreve gelmiş başkan olarak Yükümüzün sorumluluklarımızın arttığının bilincindeyim

Siz değerli Genel Başkanımız Kerem Kınık ve değerli Başkanımız Ramazan Saygılı’nın destekleri Adanalı hayırsever dostlarımızın yardımları ile bu mübarek yükü omuzlayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın

“Şube çalışanlarımız, gönüllülerimiz, bireysel ve kurumsal bağışçılarımız bu başarının ortağıdır, hepsine tek tek bu vesile ile teşekkür ediyorum. Birinciliğin getirmiş olduğu sorumlulukla başarımızı daha yükseklere taşıyacağımıza, daha çok ihtiyaç sahibine ulaşacağımıza inancımız tamdır. Sloganımız “İyilik Kime Yakışmaz ki” diyerek yolumuza devam edeceğiz.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın