Hedef 2023 Lider Ülke Türkiye

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Bünyamin Avcı, göreve geldiği günden buyana yaptığı çalışmaları gazetemize anlattı. Devraldığı bayrağı da hada yukarı çıkartmak için çalıştıklarını ve çalı İlgili Haber Bakan Çavuşoğlu, Tunuslu mevkidaşı ile görüştü şmaya devam ettik lerini dile getiren Avcı, “Her yönetici üstlendiği emaneti en iyi şekilde temsil etmek ister ve aldığı bayrağı daha […]

 Hedef 2023 Lider Ülke Türkiye

18.06.2021 - 14:50

Güncelleme : 18.06.2021 - 14:50

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Bünyamin Avcı, göreve geldiği günden buyana yaptığı çalışmaları gazetemize anlattı.

Devraldığı bayrağı da

hada yukarı çıkartmak için çalıştıklarını ve çalı

şmaya devam ettik

lerini dile getiren Avcı, “Her yönetici üstlendiği emaneti en iyi

şekilde temsil etmek ister ve aldığı bayrağı daha

yukarılara taşımak arzusunu taşır. Bizim de hedefimiz, Teşkilatımızı en güzel şekilde temsil etmek, bayrağımızı daha yukarılara çıkarmaktır. Bunun için bir taraftan birlik ve beraberliği temin ve sağlamlaştırma yönünde çalışmalar içinde olduk. Diğer taraftan Partimize yönelimleri artırma çabamız devam etmektedir. Bugün Milliyetçi Hareket Partisi olarak Adana’da çok iddialı bir konumdayız. Hedef 2023 Lider Ülke Türkiye vizyonuyla çalışıyoruz.” dedi.

Bünyamin Avcı sorularımıza içtenlikle cevap verirken, şimdi sizlere Avcı ile yaptığımız röportajımızı paylaşıyoruz;

Çukurova dan haber

SnAvcı  16 Aralık 2017’de MHP İl yönetim kurulunda görev yaparken İl Başkanı olarak

göreve getirildiniz. Öncelikle bu görev size verildiğinde neler hissettiniz?

Bünyamin AVCI:

Sayın Genel Başkanımızın takdirleriyle göreve atandığım o gün benim için tabii ki büyük bir mutluluktu. Yıllardır çeşitli kademelerde görev aldığım Partimde böylesine önemli bir görev elbette önemliydi ve elbette büyük onur duydum. Bu vesileyle Sayın Bilge Liderime bir kere daha şükranlarımı arzediyorum.

Beş bin şehit vermiş, 52 yıldır en ağır sosyal ve siyasi maliyetler ödemiş bir Hareketiz.  Bu davaya gönül vermiş milyonlarca mensubu olan bir siyasi partiyiz. ‘Önce ülkem ve milletim’ diyen bir Bilge Liderimiz var. Lider ülke Türkiye misyonumuz var. Dolayısıyla sade bir partili, sade bir yönetici olarak hissedilen sorumlulukların çok üstünde bir sorumluluk gerektiği açıktı. Heyecanı yüksek, sorumluluğu ağır olan bir görevi ifa etmenin çabası içindeyiz. Kuşkusuz böylesine ağır bir yükü tek başına bir insan taşıyamaz. Çok değerli yöneticilerimiz, teşkilat başkanlarımız ve çok kıymetli mensuplarımızla birlikte bir aile şuuru içinde çalışıyoruz. Bu nedenledir ki tüm yönetici arkadaşlarıma, üç hilale gönül vermiş tüm saygıdeğer mensuplarımıza teşekkür ediyorum.

Çukurova’dan Haber:

Görevi aldığınızda zaten içinde bulunduğunuz yönetimin ardından “Ben şu hedefleri kendime seçtim” diyerek yola çıktınız.  Bu hedefler nelerdi,  bu anlamda yaptıklarınız ya da yapamadıklarınız oldu mu?

Bünyamin AVCI:

Her yönetici üstlendiği emaneti en iyi şekilde temsil etmek ister ve aldığı bayrağı daha yukarılara taşımak arzusunu taşır. Bizim de hedefimiz, Teşkilatımızı en güzel şekilde temsil etmek, bayrağımızı daha yukarılara çıkarmaktır. Bunun için bir taraftan birlik ve beraberliği temin ve sağlamlaştırma yönünde çalışmalar içinde olduk. Diğer taraftan Partimize yönelimleri artırma çabamız devam etmektedir. Bugün Milliyetçi Hareket Partisi olarak Adana’da çok iddialı bir konumdayız. Hedef 2023 Lider Ülke Türkiye vizyonuyla çalışıyoruz.

Çukurova’dan Haber:

Bugüne kadar görev yapmış İl Başkanlarıyla bir araya gelerek görüş alış-verişinde bulundunuz mu?

Bünyamin AVCI:

Daha önce görev yapmış tüm teşkilat başkanlarımızla zaman zaman bir araya geliyoruz. Bazen planlı pazen de plan dışı anlık olarak bir arada olduğumuz zamanlarda çeşitli konularda ve o günkü gündemlerde istişare ediyoruz. Değerli teşkilat başkanlarımızın bilgilerinden, tecrübelerinden tabii ki yararlanıyoruz. Hepsi bizim için, teşkilatımız için ayrı bir değer.

Çukurova’dan Haber:

Görev süreniz içinde Sayın Genel Başkan Devlet Bahçeli ile olan diyaloglarınız nasıl? Sayın Bahçeli’nin Adana’daki beklentileri ne doğrultuda acaba?

Bünyamin AVCI:

Pandemiden önce Sayın Genel Başkanımızı daha sık ziyaret etme ve çalışmalarımız hakkında sunum yapma imkânımız vardı. Salgının çok ağır seyrettiği son bir yılda doğal olarak ziyaretlerimizi kısıtladık. Sayın Genel Başkanımız her zaman Adana’ya ayrı bir önem vermiştir. Bu dönemde de bu böyledir. Sayın Bilge Liderimiz, bugüne kadar olduğu gibi bugün de Adana’da siyaseten daha güzel yerlerde olma, halkımıza daha fazla ulaşıp hizmet çeşidini artırma, vatandaşlarımızı daha fazla memnun etme yönünde talimatları bulunmaktadır. Tabi burada vatandaşlara hizmet sunumunda belediyelimiz ayrı bir yere ve öneme sahipler. Tüm gayretimiz huzurlu, üretken, mutlu bir Adana için olmaktadır.

Çukurova’dan Haber:

Tüm dünyayı etkileyen PANDEMİ süreci çalışmalarınızı etkiledi mi?

Bünyamin AVCI:

Tabii ki etkiledi. Pandeminin ilk ortaya çıktığı ve yayıldığı son bir yılda tüm kurumları, tüm sektörleri, tüm vatandaşları olumsuz etkileyen süreç siyaset partilerin de çalışmalarını olumsuz etkiledi. Genel Merkezimizin talimatlarına uygun olarak bazen ziyaretlere kapalı ama nöbetçi sistemiyle partimizi açık tuttuk, bazen dışarıdaki çalışmalarımızı azaltmak zorunda kaldık. Haziran ayı itibarıyla açıklanan normalleşme takvimine paralel olarak bizler de çalışmalarımıza yoğunluk ve hız verdik. İnşallah bu sıkıntılı dönemi hep birlikte geride bırakacağız. Bu konuda devletimizin açıkladığı kurallara uymamız gerekiyor, hepimiz sorumluluklarımızı yerine getirmek durumundayız; aksi halde hayatımızı tamamen normale döndüremeyiz.

Çukurova’dan Haber:

Cumhur İttifakı’nda Adana’daki son durum ne aşamada. Uyum içinde çalışma imkânınız oluyor mu? (Belediyelerde ve genelde )

Bünyamin AVCI:

Cumhur İttifakı olarak Adana’da çok güzel bir uyum içerisindeyiz. Aramızda bir sorun yoktur. Zaman zaman aramızı bozmak isteyen fitne çevreler olsa da bu tuzağa düşmeden yürümeye devam ediyoruz. Bizim için önemli olan ülkemize, şehrimize hizmet etmektir ve tüm gayretimiz bunun içindir.

Çukurova’dan Haber:

Sayın Başkan özellikle son zamanlarda birçok yeni siyasi oluşumlar ile birlikte partiler ortaya çıktı. Bu konudaki görüşlerinizi alabilir miyiz?

Bünyamin AVCI:

Türkiye Cumhuriyeti demokratik, hukuk devletidir. Gerekli şartları taşıyan herkes parti kurabilir, mevcut partilerle çalışabilir. Bence Türkiye’de yeni maceralara girmeye zaman kaybetmeye gerek yok. Tüm kimliğiyle, tüm benliğiyle ‘Önce ülkem ve milletim’ diyen, bu ilkeyle daha güçlü bir Türkiye için çalışan, husumete ve ihanete karşı en net tavrı gösteren, sarsılmaz milli duruşun sahibi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğinde Milliyetçi Hareket Partisi var. Ülkemiz, milletimiz için hassasiyeti olan herkesi bu vesileyle üç hilal çatısı altında buluşmaya davet ediyoruz.

Çukurova’dan Haber:

Son olarak ise bize zaman ayırıp içtenlikle sorularımızı yanıtladığınız için teşekkür ederim. Sizin eklemek istediğiniz görüşleriniz varsa onları da almak isteriz.

Bünyamin AVCI:

Bana bu fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Tüm vatandaşlarımızın Milliyetçi Hareket Partisi’ne, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’ye sonuna kadar güvenmelerini ve destek vermelerini istiyoruz. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin durduğu yer vatandır, bayraktır, ezandır, turandır. Devlet Bahçeli demek güven, vefa, sadakat, huzur, istikrar demektir. Bu kutsal değerlerimizi yüceltmek, yarınlara daha güçlü bir Türkiye bırakmak için mücadele eden, bölücü ihanetin karşısında çelikten bir kale gibi duran, ‘Önce ülkem ve milletim’ diyen Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’ye ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne destek olmak, bu ülkenin her vatandaşı için bir vefa borcudur. Düşüncemiz, arzumuz budur.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın