SİMER SARIÇAM’DA İŞSİZLERİN UMUDU OLMAYA DEVAM EDİYOR

Belediye Başkanı Bilal Uludağ, SİMER’in bölgenin en dinamik istihdam merkezi konumunda olduğunu vurgulayarak, amacın Sarıçam’da ikamet eden ve iş arayan vatandaşların donanımlarına göre iş bulmalarını sağlamak olduğunu ifade etti. Bilal Uludağ, iş için merkeze başvuranlar için bölgemizde bulunan iş yerleri sanayi ile işbirliği halinde çalışılarak değişik işletmelerde de iş edinme konusunda büyük destek sağladıklarını belirtti. […]

 SİMER SARIÇAM’DA İŞSİZLERİN UMUDU OLMAYA DEVAM EDİYOR

08.11.2020 - 13:05

Güncelleme : 08.11.2020 - 13:05

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulu bulunan Sarıçam İstihdam Merkezi’nin (SİMER) ilçelerinde istihdama büyük oranda katkı sağlamaya devam ettiğini söyledi. Başkan Uludağ, 5 yıllık bir süreç içerisinde 14863 kişinin iş için müracaatta bulunduğunu, bunlardan 5105’in işe yerleştirildiğini kaydetti.

Belediye Başkanı Bilal Uludağ, SİMER’in bölgenin en dinamik istihdam merkezi konumunda olduğunu vurgulayarak, amacın Sarıçam’da ikamet eden ve iş arayan vatandaşların donanımlarına göre iş bulmalarını sağlamak olduğunu ifade etti. Bilal Uludağ, iş için merkeze başvuranlar için bölgemizde bulunan iş yerleri sanayi ile işbirliği halinde çalışılarak değişik işletmelerde de iş edinme konusunda büyük destek sağladıklarını belirtti.

Başkan Uludağ, İlçelerinde yaşayan ve Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde bulunan Ana-Bacı Konukevi bünyesinde kurulan SİMER’e başvuru yapan vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uyularak Belediyeye ait araçlarla bölgemizde faaliyet gösteren iş yerleri ve eleman arayan fabrikalara götürüldüğünü ve iş görüşmelerinin ilgililerle sağlandığını kaydetti.

İstihdamı Belediye olarak son derece önemsediklerini anlatan Başkan Uludağ;

“Hayata geçirdiğimiz bu proje sayesinde vatandaşlarımız, artık dolaşarak iş aramak, iş başvurusu için iş yerlerine kadar gitmek zorunda kalmıyor. İlçemizde yaşayan her vatandaşımızın çalışma hakkına kavuşması için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu amaçla kurduğumuz İstihdam Servisi işsize iş, işverene eleman köprüsü oluyor.

Hedeflediğimiz sonuçlar açısından oldukça başarılıyız. Şu ana kadar başvuruda bulunan 14863 vatandaşımızdan 5105’ini işe yerleştirdik. Aynı zamanda müracaatta bulunan 239 engelli vatandaşımızın da 58’ini istihdam ederek kendi kazançlarını sağlayıp muhtaç durumdan kurtardık. SİMER birimimiz çalışmalarına aralıksız ve yoğun bir şekilde devam ediyor. ” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın